|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

نشست صمیمی و ۳ساعته علایی با کشاورزان درگز

گروه خبر- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی به همراه معاونان و هیات همراه در سفر یک روزه ‏به شهرستان درگز در بازدید از سد درونگر برای قیرپاشی درزهای سد، حفظ و حراست از تاسیسات و ‏سرمایه‌های آبی، جذب سرمایه‌گذار برای توسعه صنعت گردشگری سدها و تعامل با سرمایه‌گذاران راهکارهای ‏لازم را ارائه کرد.

وی همچنین در نشست با مدیر شرکت گردشگری و توسعه طبیعت گردی تندوره برای رفع موانع گردشگری و توسعه ماهیگیری دستورات لازم را صادر کرد و سپس در جمع کشاورزان شهرستان درگز از تخفیف ۵۰ درصدی بدهی کشاورزان با ساماندهی تشکل‌های کشاورزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی "محمد علائی" در ادامه سفر به این شهرستان در جلسه شورای تامین در فرمانداری حضور یافت و در نشستی که با حضور ۴۵ نفر از نمایندگان کشاورزان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد به سوالات، درخواست‌ها و مشکلات آنان پاسخ داد.

وی در ابتدای این جلسه خواستار شکل‌گیری تشکل کشاورزان در منطقه شد و گفت: با ایجاد تشکل کشاورزی قادر خواهیم بود در خصوص تخفیف ۵۰ درصدی به کشاورزان و همچنین اقساطی کردن بدهی آنان اقدام کنیم.

وی مرزنشینان را  پیشانی نظام دانست و تصریح کرد: مرزنشینان حافظ و نگهبان امنیت مرزها هستند و به عنوان پیشانی نظام در پاسداری از مرزها و ایجاد آرامش، شادابی و نشاط برای هم وطنان ما تاثیر مستقیم دارند بنابراین وظیفه خود می‌دانیم در راستای تامین نیازهای آنان اقدام کنیم.

"علائی" در این نشست بر لایروبی رودخانه زنگلانلو تاکید کرد و گفت: در فاصله ۵ کیلومتری مرز حفر چاه محدودیتی ندارد اما در دشت درگز حفر چاه جدید ممنوع است و تصمیم داریم از ۳ یا ۴ حلقه چاهی که در این منطقه وجود دارد یک حلقه چاه را مسدود تا شارژ آب های این منطقه را تامین کنیم.

وی در خصوص آبگیری سد درونگر نیز گفت: چون هزینه آبگیری بسیار بالاست و در تامین آن مشکلاتی داریم، اما تمهیداتی از جمله احداث شبکه به طول ۱۳ کیلومتر را در دستور کار داریم تا بتوانیم روستاهای بالادست را مدیریت کنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در ادامه این نشست گفت: خوشبختانه مراحل آبگیری سد ابیورد با موفقیت انجام شده و آمادگی داریم در خصوص آبگیری سد اقدام کنیم و در این صورت بخشی از آب شرب و کشاورزی مورد نیاز شهروندان درگز تامین خواهد شد.

وی در خصوص تامین آب شرب منطقه حصار میان کوه و احداث سد لطف آباد دستورات لازم را به معاونان و بزرگی مدیر امور منابع آب شهرستان درگز صادر کرد.

وی همچنین به کشاورزان توصیه کرد در خصوص سرمایه‌گذاری در بخش تولید و پرورش ماهی اقدام و همچنین در خصوص توسعه کشت گلخانه ای، توسعه صنعت آبیاری قطره ای، استفاده و بهره‌برداری از تجهیزات مدرن برای صرفه‌جویی و بهره‌وری بیشتر از منابع آب و تشکیل و ساماندهی تشکل‌های کشاورزی برای مدیریت آب و تقویت و حفظ منابع آبی اقدام کنند.

در ادامه این نشست "مهدی دقیقیان" فرماندار درگز به خواست‌ها، نیازها و مشکلات برخی از کشاورزان اشاره کرد و گفت: تخفیف بدهی کشاورزان نوخندان، شارژ مازاد چاه‌های کشاورزان منطقه شمال درگز، صدور مجوز برای حفر چاه های جدید، لایروبی و زهکشی رودخانه درونگر و زنگلانلو، اولویت بخشی به تامین آب مورد نیاز مرزنشینان و احداث سد لطف‌آباد از جمله این مطالبات است که امیدواریم این مطالبات در دستور کار مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قرار گیرد. "علائی" نیز برای رفع موانع و اقدام ضروری در این موارد قول مساعد داد و اظهار داشت: رفع موانع و تامین نیازهای مرزنشینان در اولویت شرکت آب منطقه‌ای استان است و تصمیم داریم تیمی تحقیقاتی را با حضور متولیان آب و کشاورزان با تجربه به مناطق مرزی اعزام کنیم تا در خصوص این نیازها گزارش‌های تحقیقاتی و عملیاتی را تهیه کنند.

شایان ذکر است: در این نشست جلسه پرسش و پاسخ نمایندگان کشاورزان و مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی برگزار شد.

کد خبر: 3142
  تاریخ خبر : 1400/10/22
 150
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 26
 • بیشترین بازدید همزمان : 351
 • بازدید امروز : 3,344
 • بازدید دیروز : 4,890
 • کل بازدید : 6,545,920
 • آخرین به روزرسانی : 1401/03/06 21:44:19
 • شناسه IP شما : 3.238.136.36

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : مشهد، بلوار خیام، نبش خیام جنوبی 35
 • کدپستی : 9185916196
 • تلفن : 19-05137617011
 • فاکس : 05137613008
 • پست الکترونیکی : info[at]khrw.ir
 • پیامک : 30006394
 • تلفن گویا : 31435