|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

اهم اقدامات

اهم اقدامات انجام شده در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست :

از اهم وظائف گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE پیگری مسائل مرتبط با ایمنی، بهداشت و محیط زیست  و نیز اطمینان از تحقق سیاست های کلان کشور و وزارت نیرو در تحقق اهداف مربوط به امور اجتماعی و توسعه پایدار  و نیز مدیریت ریسک در قالب دو حوزه "ریسک (خطر پذیری) سوانح طبیعی و حوادث غیر مترقبه" و "ریسک سازمانی" می باشد.

 

اهم اقدامات گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE در این زمینه:

آزمایشات سلامت ادواری به صورت مستمر در شرکت انجام می شود

 

 
رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE گفت: آزمایشات سلامت ادواری شامل چکاپ کامل خون، ادرار، تیروئید و ... بوده و مبنای تصمیم گیری های آینده و برنامه ریزی های ارتقاء سلامت در شورای سلامت شرکت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمدزنگویی با اشاره به اینکه آزمایشات سلامت ادواری طی هفته جاری در شرکت در حال اجرا است، اظهارکرد: این آزمایشات شامل چکاپ کامل خون، ادرار، تیروئید و ... بوده و مبنای تصمیم گیری های آینده و برنامه ریزی های ارتقاء سلامت در شورای سلامت شرکت خواهد بود.  وی افزود: به منظور تشکیل پرونده سلامت الکترونیک برای همه همکاران، اسامی لیست های منتشر شده و همکارانی که اخیرا در سایر آزمایشگاه ها چکاپ شده اند، ضروری است به منظور انسجام و تکمیل بانک اطلاعاتی سلامت در این طرح شرکت کنندزنگویی بیان کرد: با توجه به اهمیت یکپارچه سازی اطلاعات و تشکیل بانک سلامت و انجام سالیانه آزمایشات و پایش روندهای مربوطه، صد درصد امتیاز شاخص سلامت در ارزیابی سالانه کارکنان در سال جاری به شرکت در این طرح اختصاص یافته است. شایان ذکر است این اقدام در راستای اجرای بسته خدمات سلامت کارکنان دولت میباشد به صورت سالانه در دستور کار اجرایی برنامه سلامت شرکت قرار دارد

تصاویر تیرماه 1401 

 

گزارش اجرای غربالگری قند، فشار خون و BMI در سطح اولیه خرداد 1401

تصویر1       تصویر 2

ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از آغاز فرآیند ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) در این شرکت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد علائی با اشاره به اهمیت ارائه خدمات به صورت ایمن و با کمترین اثرات زیست محیطی، اظهارکرد: داشتن طرحی پیشگیرانه در خصوص کاهش آسیب ها و تلفات در خدمات رسانی یک سازمان بسیار لازم و ضروری است و باید بر اهمیت رعایت الزامات ایمنی، بهداشت و محیط زیست در تمامی فعالیت ها تاکید شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت سرمایه ارزشمندی است و توجه به سلامتی و تلاش برای حفظ آن همواره یک اولویت مهم بوده است، بیان کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حفظ محیط زیست و سلامت آحاد مردم به عنوان یک حق مورد توجه قرار گرفته است و در چشم انداز، جامعه‌ای آرمانی ترسیم شده که می بایست از همه افراد از حق سلامت برخوردار باشد.

علایی با اشاره به اینکه انسان سالم، محور توسعه پایدار است و نیروی انسانی ارزشمند ترین دارائی سازمان و از حساسیت بالائی برخودار است، افزود: از این رو شناخت عوامل موثر بر سلامت همکاران، کاهش و کنترل مخاطرات محیطی و عوامل استرس زا و تامین فضای کاری سالم و ایمن از مهمترین اهداف شرکت بوده و این امر می تواند نقش مهمی در افزایش انگیزه و خلاقیت نیروی انسانی ایفا کند.

در ادامه رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل وHSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ادامه داد: اجرای طرح ارزیابی و تدوین طرح ایمنی، بهداشت و محیط زیست با همکاری اساتید بنام دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درحال انجام می باشد.

زنگویی با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح تبیین تمامی فعالیت های تاثیرگذار بر ایمنی، بهداشت و محیط زیست است، گفت: اجرای طرح ارزیابی جهت پیشگیری از بروز حوادث جانی، خسارات مالی، بیماری های شغلی در تمامی کارکنان و نیز جلوگیری از ایجاد آسیب های زیست محیطی است.

وی ادامه داد: این سیستم یکپارچه مدیران را برای بهبود عملکرد سازمان، کاهش هزینه های انسانی، تجهیزاتی، اجتماعی و محیط زیستی یاری خواهد رساند

رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل وHSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از بخش های این طرح ارزیابی ریسک های سازمان از منظر HSE می باشد و هدف از ارزیابی ریسک، شناسایی، ارزیابی و سپس حذف یا کنترل کانون های خطر طبق برنامه ی از پیش تعیین شده می باشد.

زنگوئی با بیان اینکه شناسایی و مدیریت ریسک یکی از رویکردهای پیشگیرانه است که برای تقویت و ارتقای اثربخشی سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: با همکاری و تعامل همکاران یک برنامه موفقیت آمیز مدیریت ریسک و طرح HSE برای شرکت آب منطقه ای استان خراسان رضوی ایجاد خواهد شد.

مانور تمرینی اطفاء حریق برگزار شد

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: به منظور افزایش آمادگی همکاران حراست، سدها، خدمات و سایر همکاران در معرض مواجهه با حریق های احتمالی مانور تمرینی اطفا حریق در مجتمع فرهنگی ورزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد زنگویی با اشاره به اینکه این مانور با حضور مسئولان تاسیسات آبی، حراست، خدمات و مدیریت بحران برگزار شد، اظهارکرد: با توجه به نقش واکنش سریع در مقابله با حریق، ارتقاء آمادگی همکاران نقش مهمی در مهار حریق و حوادث مشابه به ویژه در لحظات اولیه دارد.

وی افزود: در این مانور تمرینی آموزش عملی مهار و اطفاء حریق برای همکاران حراست، خدمات، تاسیسات و تاسیسات آبی و سدها انجام شده و هر یک از افراد خاموش کردن آتش را تمرین کردند.

زنگوئی ادامه داد: آموزش های لازم با ارتقاء مهارت همکاران در  مواجهه با مارگزیدگی، عقرب گزیدگی و گزش سایر حشرات سمی، ایمنی رانندگان و همکاران در ماموریت ها طبق هماهنگی انجام شده برای گروه های هدف برگزار خواهد شد.

 

 

 تاریخ ثبت : 1399/03/11
  آخرین به روزرسانی : 1401/04/11
 زنگوئی
 1746
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 28
 • بیشترین بازدید همزمان : 351
 • بازدید امروز : 1,964
 • بازدید دیروز : 11,558
 • کل بازدید : 6,845,401
 • آخرین به روزرسانی : 1401/04/13 12:58:31
 • شناسه IP شما : 3.238.125.76

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : مشهد، بلوار خیام، نبش خیام جنوبی 35
 • کدپستی : 9185916196
 • تلفن : 19-05137617011
 • فاکس : 05137613008
 • پست الکترونیکی : info[at]khrw.ir
 • پیامک : 30006394
 • تلفن گویا : 31435