|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

سلامت و بهداشت

سلامت و بهداشت:

سلامت عبارتست از برخورداری از آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی و نه فقط نداشتن بیماری و نقص عضو (تعریف سازمان بهداشت جهانی). با توجه به تعریف سلامتی (تعریف WHO) سلامتی یک مسئله چند بعدی است.  امروزه علاوه بر بعد جسمی، روانی و اجتماعی، جنبه معنوی را هم در نظر می گیرند. باید توجه داشت که ابعاد مختلف سلامتی و یا بیماری بر یکدیگر اثر کرده و تحت تاثیر یکدیگر قرار دارند. چنانچه مشکلات جسمی بر روان فرد مشکلات روانی بر جسم او و نیز هر دوی آنها بر جامعه و اختلالات موجود در جامعه بر هر دو بعد دیگر سلامتی اثر میگذارند لذا اقدامات انجام شده برای ارتقای سلامتی باید به تمام جوانب سلامتی فردی (جسمی و روانی و معنوی) و سلامت کلی جامعه توجه داشته باشد .

 

تعریف سلامت چیست؟ هفت مولفه اصلی سلامت کدام هستند؟ تعریف سازمان بهداشت جهانی

 

بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از روند انجام واکسیناسیون همکاران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی به همراه جمعی از مدیران شرکت از روند انجام واکسیناسیون همکاران بازدید کرد و به فعالان مرکز بهداشت شماره ۳ مشهد خداقوت گفت. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد علائی در این دیدار با تاکید بر اینکه حفظ سلامتی همکاران اصلی ترین راهبرد شرکت است، گفت: برای انجام واکسیناسیون همکاران تمام تلاش خود را انجام می دهیم؛ تا تمام کارکنان شرکت آب منطقه ای واکسینه شوند. در ادامه، رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه کارکنان شرکت در شهرستان های نیشابور و تربت حیدریه نیز واکسینه شدند، گفت: به زودی واکسیناسیون تمام ادارات تحت پوشش شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در شهرستان ها انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه واکسیناسون در این مرحله برای گروه های دارای اولویت و افراد داوطلب انجام شد، تاکید کرد: در مرحله بعدی تمام همکاران در دو نوبت واکسینه خواهند شد.
گفتنی است با پیگیری گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE واکسیناسیون کارکنان شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی طبق برنامه و زمان بندی اعلامی از طرف این گروه در مرکز بهداشت شماره ۳ انجام شده است؛ (در ۳ مرحله تا کنون) و در روزهای آینده تا اتمام واکسیناسیون برای تمام همکاران ادامه خواهد داشت.

تداوم واکسیناسیون کارکنان شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در استان

دبیر ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونای شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیماران خاص و گروه های سنی که از اولویت برخوردار هستند در این شرکت واکسینه شدند، گفت: آغاز واکسیناسیون کارکنان این شرکت برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا همزمان با هفته دولت اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد زنگویی با بیان اینکه واکسیناسیون برای کارکنان دارای بیماری خاص و گروه های سنی اولویت دار در شرکت انجام شد، اظهارکرد: سلامت همکاران مهم ترین اولویت شرکت در تمامی زمینه ها است.

وی از مدیران امورهای آب نیشابور، تریت حیدریه، سرخس، سبزوار، گناباد، تربت جام، خواف، سبزوار، گناباد، کاشمر، درگز، کلات، قوچان و مشهد در راستای همکاری در امر واکسینه شدن تشکر کرد و گفت: گروه های سنی اولویت دار نیز در این شهرستان ها واکسینه می شوند.

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از اجرای دو مرحله واکسیناسیون اولویت های سنی و واکسینه شدن حدود نیمی از داوطلبین واجد شرایط سنی خبر داد و افزود: طبق برنامه زمان بندی معرفی سایر همکاران جهت انجام واکسیناسیون بر اساس اولویت های سنی اعلام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و طی هفته های آتی صورت خواهد پذیرفت.

زنگویی همچنین سلامت کارکنان را از مهمترین اولویت های شرکت عنوان و بیان کرد: اجرای شش مرحله غرباگری کرونا، اجرای دو مرحله واکسیناسیون کرونا، پیگیری وضعیت سلامت مبتلایان، ارسال گزارش های روزانه، ماهیانه و موردی در خصوص وضعیت مبتلایان به شرکت مدیریت منابع آب ایران، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد بخشی از مهمترین اقدامات شرکت است.

دبیر ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونای شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با تاکید بر اینکه برنامه واکسیناسیون تا اتمام واکسیناسیون همه همکاران ادامه خواهد داشت، گفت: تصویب و اجرای بیش از 80 مصوبه در ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونای شرکت، اطلاع رسانی سریع و شفاف از دیگر اقدامات شرکت در زمینه مقابله با بیماری کرونا است.

 

 

اجرای بسته خدمات سلامت پایه کارکنان دولت در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به تشکیل دبیرخانه سلامت با هدف اجرای دقیق بسته خدمات سلامت کارکنان دولت، گفت: این بسته در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی کلید خورد. ه گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد زنگویی اظهارکرد:  ابلاغ شیوه نامه اجرایی بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت از سوی معاونت بهداشتی دانشگاه  با هدف ارتقاء  سلامت کارکنان در همه ابعاد اجرا می شود. وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین سرمایه های جامعه در دنیای امروز، نیروی انسانی شاغل در محیط های کاری است، ابراز کرد: حفظ، ارتقاء سلامت و کیفیت زندگی آنان تضمینی برای شکوفایی اقتصادی و توسعه پایدار است . زنگویی با اشاره به تاکید مدیر عامل به مقوله سلامت کارکنان، گفت: این بسته با هدف ایجاد محیط کار سالم، تامین،  حفظ و ارتقاء سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی کارکنان،  پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری های شغلی و غیر شغلی و توانمندسازی کارکنان برای حفظ و ارتقاء سلامت خودمراقبتی در حیطه های مختلف اجرا می شود. رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی افزود: شناسایی،  سنجش و ارزیابی عوامل زیان آور محیط کار،  ارزیابی ریسک،  اقدامات کنترلی و پیشگیرانه،  معاینات سلامت شغلی و اجرای برنامه تغذیه سالم  از مهمترین بخش های این بسته است که در دو بخش آموزشی و اجرایی انجام خواهد شد.

کارگاه مهارت ارتباط موثر برگزار شد.

رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی: کارگاه مهارت ارتباط موثر در قالب سلسله جلسات آموزشی با هدف توانمند سازی کارکنان و فرزندان آنان با حضور دکتر سونه قناعت برگزار شد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد زنگویی با اعلام این خبر، اظهار کرد: به دنبال دستور معاون استاندار، فرماندار مشهد و هماهنگی های صورت گرفته با واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت مشهد سلسله جلسات آموزشی با هدف توانمند سازی کارکنان و فرزندان آنان برگزار شد. وی افزود: این جلسه در محورهای خود مراقبتی در سلامت روان و آشنایی با اختلالات روانپزشکی، پیشگیری و درمان، آموزش مهارت های زندگی شامل مهارت خودآگاهی، مدیریت ارتباط، هیجانات مانند خشم، استرس، حل مساله، آموزش فرزند پروری، آموزش مهارت های اولیه برای پیشگیری و ترک اعتیاد، مواد و الکل در شرکت درحال اجرا و برنامه ریزی است. در ادامه سونه قناعت، دکترای روانشناسی به بیان موضوعات مطرح شده در این جلسات پرداخت و گفت: مهارت ارتباط موثری یک مهارت کلیدی در زندگی است که اغلب مواقع نادیده گرفته می شود، ارتباط موثر با دیگران از مهمترین مهارت های زندگی است زیرا بهبود آن به تمام جنبه های کاری، اجتماعی، شخصی کمک خواهد کرد همچنین باعث ایجاد آرامش است از محورهای این جلسات بود . وی بیان کرد: در این نشست ها به مهارت ارتباط موثر شامل مهارت های غیرکلامی، زبان بدن و حالت صورت، کنترل احساساتی مانند خشم ناراحتی نفرت تعجب لذت و ... در موقعیت های پرتنش وچالش که می تواند سبب ارتباط موثر و اثربخش باشد پرداخته می شود. این روانشناس با اشاره به اینکه در این کارگاه روش های مختلف بهبود مهارت های ارتباطی بیان شد، گفت: مهارت هایی مانند تماس چشمی، استفاده از زبان بدن به طور آگاهانه، نبود استفاده از فضای مجازی در بحث ها و تبادل نظرها، تسلط بر ذهنیت خود و داشتن ذهنیت مثبت صداقت، صبر و ادب و شنونده فعال بودن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. قناعت بیان کرد: همچنین عاداتی مانند نبود قضاوت، توجه به زبان بدن دیگران، شمرده صحبت کردن، مثبت اندیشی، حالت چهره مناسب و درک چهره طرف مقابل، لذت بردن از برقرار ارتباط و اینکه خودتان باشید مهمترین روش های برقراری ارتباط موثر شمرده شد.
 
 

همزمان با آغاز موج پنجم کرونا ویروس؛

طرح غربالگری کرونا در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی انجام شد

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: با توجه به هماهنگی انجام شده توسط گروه مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE شرکت با دانشگاه علوم پزشکی مشهد تیم نمونه برداری مرکز بهداشت شماره سه ، در روز یکشنبه دهم مرداد ماه سال جاری از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در شرکت مستقر شدند.به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد زنگویی با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از ویروس کرونا، طرح غربالگری کرونا ویروس در این شرکت اجرا شد، از پرسنل مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت شماره سه شهرستان مشهد تشکر و قدردانی کرد. رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل افزود: در این طرح که با استقبال خوب همکاران همراه بود، تست کرونا به روش PCR،  با رعایت پروتکل های بهداشتی و استاندارد مناسب توسط کارکنان بهداشتی با دقت و حساسیت بالائی انجام شد. زنگویی ادامه داد: این طرح به صورت رایگان و در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی انجام شد همچنین امکان انجام تست برای خانواده همکاران نیز فراهم بود.  وی با اشاره به اینکه پاسخ تست ۲۰ دقیقه پس از نمونه برداری .به صورت پیامک به آزمایش دهنده ارسال شد، بیان کرد: اقدامات آموزشی، پیشگیری، غربالگری و بیماریابی همراه با سایر فعالیت های روتین بهداشتی در حال انجام است. زنگویی از تمامی همکاران درخواست کرد تا در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک کووید ۱۹ جهت ویزیت و انجام نمونه برداری به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

لازم به ذکر است به دنبال استقبال همکاران، تیم نمونه برداری چهارشنبه ۱۳ مرداد در محل امور منابع آب مشهد واقع در خیابان شهید صادقی جهت غربالگری مستقر خواهند شد.

 

 

 

 تاریخ ثبت : 1399/03/11
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/17
 زنگوئی
 2240
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 29
 • بیشترین بازدید همزمان : 351
 • بازدید امروز : 2,151
 • بازدید دیروز : 11,558
 • کل بازدید : 6,845,588
 • آخرین به روزرسانی : 1401/04/14 08:17:07
 • شناسه IP شما : 3.238.125.76

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : مشهد، بلوار خیام، نبش خیام جنوبی 35
 • کدپستی : 9185916196
 • تلفن : 19-05137617011
 • فاکس : 05137613008
 • پست الکترونیکی : info[at]khrw.ir
 • پیامک : 30006394
 • تلفن گویا : 31435